Wiara
7th Maj

Jak to jest z naszą wiarą? Wierzymy czy raczej trwamy w pewnym złudzeniu? Próbowaliście odpowiedzieć szczerze na to pytanie?

Według danych amerykańskiego ośrodka badawczego Pew Research Center na świecie żyje dokładnie 1,078 mld katolików. Najwięcej w Brazylii – ponad 126 mln. W Polsce katolicy stanowią największy odsetek obywateli – 92,2 procent.

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego

Powyższe statystyki mogą budzić zdziwienie, biorąc pod uwagę rzeczywistość wokół nas. Głównym przesłaniem wiary katolickiej jest przykazanie miłości. Skąd więc wokół tyle agresji, zawiści, nietolerancji?

Będziesz miłował Pana Boga swego

Sobotni poranek. Najmłodsza córeczka wślizguje się cichaczem do mojego łóżka. Zagląda mi głęboko w oczy. Już wiem, że padnie trudne pytanie:

– Mamo, kogo bardziej kochasz, mnie czy Pana Jezusa?

Milczę. Odpowiedź, która ciśnie mi się na usta stoi w sprzeczności z Dekalogiem. Nie potrafię jednak odpowiedzieć inaczej. Kiedy zbieram się w sobie, aby udzielić szczerej odpowiedzi, słyszę:

– Ja na twoim miejscu odpowiedziałabym, że Pana Jezusa.

Czuję się zawstydzona.

Foto: Sylwia Tarkowska

Comments (1)
 • Najkrócej jak się da…
  „Mt 18, 3: Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”.
  Dzieci nie analizują statystyk, nie oglądają się na innych. Kochają sercem pełnym ufności.
  Trzeba zacząć od siebie i swojego serca. Nie jest to łatwe bo musimy „zaprzeć się siebie” tj. swoich złudzeń. Ile trudu zadaje sobie „przeciętny Kowalski” żeby osobiście poznać Boga? Jak często czyta Pismo Święte tj. Słowa Boga do nas? Czy można pokochać kogoś kogo się nie zna? Ile czasu w codziennej gonitwie poświęcamy na modlitwę tj. rozmowę z Bogiem?
  Jaki dowód miłości jest jeszcze potrzebny. Czy darzyć miłością, szacunkiem, obdarować wolną wolą i przede wszystkim oddać za kogoś życie, to za mało?
  Zaprośmy swoje serca na dobrą kawę „sam na sam” i zapytajmy: co ono tak naprawdę o tym sądzi i dlaczego…, a i jeszcze jedno: Ile mamy miejsca w sercu dla Jezusa?

  View Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.