30th kw.

Karierę postrzegasz tylko w kategoriach pionowych awansów? Czy też ważniejsza jest dla ciebie praca w zgodzie z własnym sercem i przekonaniami, bez względu na to jakie stanowisko piastujesz?

Zdobywasz kolejne dyplomy, doświadczenie, rozwijasz kompetencje. Za chwilę nie wiesz co z tymi zasobami zrobić. Który dyplom i które kompetencje są dla ciebie najważniejsze.

Zabiegasz o coraz wyższy status, władzę, pieniądze i w pewnym momencie dochodzisz do wniosku, że wcale nie jesteś szczęśliwy. Że obarczony jesteś zbyt dużym stresem, że żyjesz w ciągłym napięciu, że nie czujesz satysfakcji z wykonywanej pracy i nie identyfikujesz się z działaniami, które podejmujesz.

CZY NIE TKWISZ CZASEM W MIEJSCU, KTÓRE NIE JEST DLA CIEBIE?
Czy na pewno wiesz czego chcesz i dokąd zmierzasz?

ALCHEMIA KARIERY
Jeżeli chcesz myśleć o swojej karierze w sposób nowoczesny, warto zastanowić się na jakim etapie rozwoju intelektualnego jesteś. (Zobacz: Jacek Santorski, Alchemia kariery) Co jest dla ciebie ważne, co lubisz, w czym jesteś dobry i z jakimi działaniami się identyfikujesz.

Taka refleksja może sprawić, że nagle zapragniesz wszystko zmienić. Może zdecydujesz się odejść z korporacji i zaczniesz pracę na własny rachunek. A może odważysz się zacząć wszystko od nowa w zupełnie innej, bliższej twojemu sercu, branży.

NOWA DROGA
Ważne, żeby nie bać się zmiany. Żeby pójść za impulsem. Żeby dostrzec urok i możliwości nowej drogi.

„Kiedy idziesz w kierunku jakiegoś celu, bardzo ważne jest, abyś zwracał uwagę na drogę. To właśnie droga najlepiej uczy nas, jak tam dotrzeć, i to droga wzbogaca nas, gdy nią podążamy. To samo tyczy się celów w twoim życiu. Efekt będzie czymś lepszym lub gorszym, w zależności od tego, jaką wybierzesz drogę do jego osiągnięcia” (Paulo Coelho, Pielgrzym)

A zatem… w drogę! Gdziekolwiek ona jest.

w drogę

Foto: Sylwia Tarkowska

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.